Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem
MAŁOPOLSKA MAJKA DAYS, 28 kwietnia 2024 Dobczyce k/Krakowa

Małopolska Majka Days zakończone

Jest już tradycją, iż impreza w małopolskich Dobczycach jest miejscem, gdzie razem z amatorami w wyścigu bierze czynny udział dwukrotny zwycięzca klasyfikacji na najlepszego „górala” Tour de France. Liczne wzniesienia, wymagające podjazdy i wielki kolorowy peleton – te elementy były wspólnym mianownikiem każdego z wyścigów rozgrywanych na trzech dystansach (do wyboru 80, 57 i 38 km). Dość nieprzewidywalna pogoda utrudniała rywalizację, jednakże ponad pół tysiąca uczestników z całej Polski rywalizowało na trasach Pogórza Wielickiego, przejeżdżając przez Zegartowice, miejsce zamieszkania Rafała Majki.
Najdłuższy dystans „padł łupem” Sonii Cięciel z Głuchałaz oraz Dariusza Kołakowskiego z Warszawy. Na średniej rundzie tryumfowali Tlołka Angelika ze Skrzyszowa oraz Mateusz Burda z Łańcuta. Niemal 40-to kilometrową rundę najszybciej pokonali Agata Madej z Poznania i Amadeusz Weberbauer z Krakowa.
 
Przed Rafałem, zawodnikiem UAE Team Emirates jest jeszcze w tym sezonie kilka ważnych startów. Udział i organizacja wyścigu dla amatorów, kibiców kolarstwa jest niego ważnym punktem w kolarskim życiu, swego rodzaju zbliżeniem i otwarciem się na rowerowych pasjonatów, pokazaniem pewnych elementów „zawodowego fachu” z bliższej strony. Małopolska Majka Days, to właśnie miejsce, gdzie zawodowiec spotyka się z amatorem i wspólnie stają na starcie jednego wyścigu!

Zobacz wszystkie